KURU İĞNELEME

Kuru İğneleme | Nedir?

Kuru iğneleme, kaslara, tendonlara veya bağ dokusuna ince ve uzun iğnelerin uygulanarak yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu iğneler, cilt altına yerleştirilir ve genellikle akupunktur iğnelerine benzerdir. Ancak kuru iğneleme, akupunkturun aksine, spesifik kaslara veya dokulara doğrudan uygulanır.

Kuru iğneleme, kaslarda spazm, gerilme veya aşırı duyarlılık gibi sorunları gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda kan dolaşımını artırabilir, kaslardaki gerginlikleri rahatlatabilir ve ağrıyı azaltabilir. Bu yöntem, kas-iskelet sistemi problemlerinin tedavisinde ve ağrı yönetiminde kullanılır.

Kuru iğneleme, fizyoterapistler, doktorlar veya lisanslı akupunktur uzmanları tarafından uygulanır. Uygulama sırasında, iğneler cilt altına yerleştirilir ve belirli noktalara veya kaslara yönlendirilir. İğneler genellikle birkaç dakika boyunca yerlerinde bırakılır veya hafifçe döndürülerek uyarı yapılır. İşlem genellikle hafif bir rahatsızlık hissiyle birlikte yapılır, ancak genellikle ağrılı değildir.

Detaylı Bilgi İçin:

HAKKIMIZDA | BİZ KİMİZ ?

“Fizyoterapist Batuhan Doğan, sağlık ve hareketlilik konusunda geniş bir yelpazede hizmet veren bir uzmandır. Migren, sinüzit, kuru iğneleme, bel, boyun ve kalça problemleri gibi çeşitli rahatsızlıklarla mücadele etmektedir. Manuel terapi ve kupa terapisi gibi etkili tedavi yöntemlerini uygulayarak hastalarının ağrılarından kurtulmalarına ve hareket kabiliyetlerini yeniden kazanmalarına yardımcı olmaktadır.

Batuhan Doğan, her bir hastasına bireysel yaklaşımıyla özgün tedavi planları sunmaktadır. Hassas ellerini kullanarak vücuttaki dengeyi sağlamaya odaklanan Batuhan Doğan, profesyonel becerileriyle hastalarına güven vermektedir. Migren ve sinüzit gibi baş ağrılarından muzdarip olanlar için rahatlama sağlarken, bel, boyun ve kalça problemleriyle mücadele eden hastaların da iyileşme süreçlerine destek olmaktadır.

Batuhan Doğan’ın uzmanlığı ve deneyimi, kuru iğneleme gibi etkili tedavi tekniklerini kullanarak hastalarının iyileşmesini hızlandırmaktadır. Manuel terapi ve kupa terapisiyle birleştirilen tedavi yaklaşımı, bedenin derinliklerine nüfuz ederek ağrılardan kurtulma ve vücutta denge sağlama konusunda etkili sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Detaylı Bilgi İçin:

İletişim


Adres:

Hamam Mah. Cumhuriyet 6 Cad. No : 404b Çivril / Denizli

İletişim:

0 (554) 89 39 798

Mail:

batuhan20.dogan@hotmail.com

Sosyal Medya: